A. Jacyna: Będą zmiany w sieci szpitali

11 Stycznia 2018, 11:13

Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem przygotowują zmiany w przepisach o sieci szpitali. Na podsumowanie pierwszych miesięcy funkcjonowanie nowego systemu trzeba będzie jeszcze poczekać, ale korekty mają wejść w życie już od 1 lipca br.

Jak zapowiedział dziś prezes NFZ Andrzej Jacyna na konferencji "Priorytety 2018", podsumowanie pierwszego kwartału obowiązywania sieci szpitali powinno być gotowe w lutym lub marcu. Ale już teraz Fundusz pracuje nad zmianami w systemie zabezpieczenia, które mają wejść w życie od połowy tego roku.

Niewykluczone zmiany ustawowe

- Nie mamy jeszcze oceny, bo nie mamy pełnej sprawozdawczości. Ta ocena będzie dokonana w lutym czy marcu. Musimy przygotować zmiany, które wejdą w życie od 1 lipca. Być może będą to też zmiany ustawowe - mówił prezes NFZ Andrzej Jacyna. 

Pierwsze zmiany już weszły w życie

Jak zapowiedział wiceminister zdrowia Piotr Gryza, już niedługo zostanie przedstawiony projekt dotyczący nowych kryteriów oceny ofert w psychiatrii i ambulatoryjnej opiece specjalistycznej. Ale Gryza mówił też dziś o zmianach w przepisach o sieci, które już zostały wdrożone. - W koszyku świadczeń gwarantowanych została zdefiniowana porada internistyczna i pediatryczna. Weszło też w życie rozporządzenie o jakości w diagnostyce laboratoryjnej. To są istotne elementy które doprecyzowują działanie systemu - mówił wiceminister zdrowia.

AS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Tomasz Czwartek, 11 Stycznia 2018, 12:29
A kiedy będą podwyżki żenujących wynagrodzeń pracowników NFZ poza Centralą??? 5bmln nagród rozdano w NfZ ale jak się okazało...za 4.3 mln to sobie wynagrodziła trudy życia Centrala. Jako pracownicy NFZ mamy dość robienia z nas wycieruchów bez podwyżek od 9 lat.
Lech11 Piątek, 12 Stycznia 2018, 15:00
Przenieś się z NFZ do faktycznego lecznictwa ... satysfakcja płacowa gwarantowana przez NFZ... :))