Ł. Szumowski szykuje się do spotkania z rezydentami

12 Stycznia 2018, 11:39

"Drodzy Rezydenci, dialog i spotkanie z Wami są dla mnie bardzo ważne. Proszę o kilka dni cierpliwości" - napisał na jednym z portali społecznościowych minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

Przedstawiciele rezydentów czekają na spotkanie z nowym ministrem zdrowia. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, od paru dni w Ministerstwie Zdrowia trwają rozmowy na temat tego, jak rozwiązać kryzys związany z trwającym od kilku tygodni protestem młodych lekarzy. Minister podszedł do sprawy priorytetowo, ponieważ szpitale mają coraz większy problem z zapełnieniem grafików. Część łata je oferując wyższe stawki lekarzom kontraktowym, ale to pogarsza ich sytuację finansową.

Spotkanie już wkrótce

Jak potwierdził dziś na jednym z portali społecznościowych minister zdrowia Łukasz Szumowski, do spotkanie z rezydentami ma dojść już wkrótce. Minister prosi młodych lekarzy jeszcze o kilka dni cierpliwości, ale podkreśla, że "dialog i spotkanie z Wami jest dla mnie bardzo ważne". Przypomnijmy, że Ł. Szumowski został powołany na stanowisko ministra we wtorek.

Do podjęcia jak najszybszych rozmów z młodymi lekarzami już dzień po nominacji wezwał nowego ministra zdrowia szef sejmowej Komisji Zdrowia. Jego zdaniem rozwiązanie problemu związanego z protestem rezydentów jest w tej chwili najważniejszym wyzwaniem, przed którym stoi Łukasz Szumowski.

AS, AK

Źródło: TT

Foto: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz