USA: Pacjenci skarżą firmę ubezpieczeniową. Za co?

12 Stycznia 2018, 12:12

Ludzie, którzy kupili polisy zdrowotne od Centene, dużej firmy ubezpieczeniowej, złożyli w czwartek pozew federalny, twierdząc, że firma nie zapewnia odpowiedniego dostępu do opieki medycznej w 15 stanach w USA.

„Pacjenci mają trudności ze znalezieniem, a w wielu przypadkach nie mogą znaleźć  dostawców usług medycznych, którzy przyjmą pacjentów objętych polisami sprzedawanymi przez Centene” – można przeczytać w pozwie złożonym w sądzie federalnym w stanie Waszyngton.

"Centene błędnie przedstawia liczbę, lokalizację i istnienie rzekomych usługodawców, wymieniając lekarzy, grupy medyczne i innych dostawców, z których niektórzy poprosili o usunięcie z wykazu tego ubezpieczyciela” – wynika z pozwu.

Firma się broni

Rzeczniczka Centene powiedziała, że ​​firma na razie nie widziała pozwu. "Wierzymy, że nasze oferta jest odpowiednia, współpracujemy z naszymi partnerami, aby zapewnić dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej", skomentowała.

Jeden z największych ubezpieczycieli na rynku polis indywidualnych

Centene, które zapewnia również ochronę osobom o niskich dochodach w ramach rządowego programu Medicaid, było jednym z filarów ustawy Affordable Care Act. Po tym, jak wielu innych dużych ubezpieczycieli zrezygnowało z indywidualnego rynku stworzonego przez prawo federalne, Centene stał się jednym z największych ubezpieczycieli wciąż oferujących polisy.

Ponieważ ubezpieczyciele, tacy jak Centene, polegają na mniejszych partnerach w celu kontrolowania kosztów, przedstawiciele skarżących firmę pacjentów obawiają się, czy niektóre polisy zapewniają wystarczający dostęp do lekarzy i szpitali. Prawo wymaga spełnienia pewnych minimalnych wymagań.

AS

Źródło: NY Times

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz