Top 20 firm, których leki najczęściej kupowali Polacy w aptekach

12 Stycznia 2018, 21:01

PEX PharmaSequence przygotowała zestawienie firm, których leki najczęściej kupowano w aptekach. Kto miał największą sprzedaż? W których segmentach rosła, a w których spadała?

W czołówce leków na receptę znalazły się Polpharma, Teva i Sanofi. W ramach sprzedaży odręcznej (bez recepty) prym wiodły Aflofarm, USP Zdrowie oraz Polpharma

Z zestawienia wynika, że w grudniu 2017 r. większość firm z TOP 20 PEX PharmaSequence odnotowała spadek liczby sprzedanych opakowań leków na receptę. W porównaniu do grudnia 2016 w 7 na 20 firm z zestawienia były to spadki dwucyfrowe. 16 firm odnotowało w grudniu spadek wartości sprzedaży rok do roku. 

Z kolei w ramach sprzedaży odręcznej zarówno pod względem wartości sprzedaży jak i liczby opakowań leków rynek widać dynamiczne wzrosty w skali miesiąca (grudzień w porównaniu do listopada), a w skali roku spadki.

O tym, ile w sumie pieniędzy wydali Polacy i NFZ na leki sprzedawane w aptekach przeczytasz tutaj

(grafika z raportu PEX PharmaSequence)

 

W 20 firm o najwyższej sprzedaży leków Rx w aptekach znalazły się: Polpharma, Teva, Sanofi, Adamed, Krka, Bayer, Sandoz, GSK, Boehringer Ingelheim, Valeant, Mylan, Servier, Novo Nordisk, Novartis, Berlin-Chemie/ Menarini Polska, Astellas, Gedeon Richter, MSD, Egis i Pfizer. 

Z kolei w 20 firm przodujących pod względem sprzedaży odręcznej w aptekach są: Aflofarm, USP Zdrowie, Polpharma, GSK, Teva, Sanofi, Hasko-Lek, Bayer, Valeant, Reckitt Benckiser, Berlin-Chemie/ Menarini Polska, Angelini, Sandoz, Merck, Johnson&Johnson, Herbapol Wrocław, Takeda, Zdrovit, Adamed oraz Olimp Lab. 

AK

 

Polecamy także:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz