Minister Ł. Szumowski odwołał spotkanie z B. Arłukowiczem

15 Stycznia 2018, 14:58 Arłukowicz

Jak poinformował dziś na jednym z portali społecznościowych szef sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz, umówione wcześniej spotkanie z nowym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim zostało odwołane. Jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia przyczyną jest napięty kalendarz ministra.

Z prośbą o spotkanie do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, zwrócił się przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz. Zapytaliśmy szefa Komisji co miało być tematem spotkania. 

Protest rezydentów i zamykanie oddziałów szpitalnych

- Rozmowa miała dotyczyć najpilniejszych spraw do załatwienia w ochronie zdrowia. W mojej ocenie przede wszystkim jest to protest rezydentów i zamykanie oddziałów szpitalnych. Ale także ogromne podwyżki leków dla chorych po przeszczepach. Niestety spotkanie zostało odwołane. Rozumiem, że minister jest w tej chwili zajęty szukaniem rozwiązania w sprawie rezydentów. Do rozmów z lekarzami powinno dojść już w ubiegłym tygodniu. Ta sprawa nie może czekać. Z każdym dniem trwania protestu najbardziej tracą pacjenci - mówi w rozmowie z nami Bartosz Arłukowicz.

Spotkania z ministrem zdrowia chce także sejmowa Komisja

W ubiegłym tygodniu również posłowie sejmowej Komisji Zdrowia wystosowali do Łukasza Szumowskiego zaproszenie na spotkanie. Parlamentarzyści chcą rozmawiać z nowym ministrem o kierunkach planowanych przez niego działań. Spotkanie prawdopodobnie odbędzie się na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

AS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz