Co z środkami na Narodowy Instytut Onkologii?

16 Stycznia 2018, 9:50

W projekcie ustawy budżetowej na 2018 rok nie zarezerwowano środków na Narodowy Instytut Onkologii. Jego powstanie zapowiedział w expose premier Mateusz Morawiecki.

Jak przyznała dziś podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala, w budżecie na 2018 roku nie zostały zarezerwowane środki na powstanie Narodowego Instytutu Onkologii, o którym w expose mówił premier Mateusz Morawiecki. O realizację tej obietnicy dopytywał senator Andrzej Stanisławek. 

Nie ma pieniędzy na obietnice z expose

W budżecie na 2018 rok nie zabezpieczono środków na powstanie Narodowego Instytutu Onkologii. Jego powstanie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w expose. - Zyskają na tym pacjenci i ci, którzy stoją przy ich łóżkach – mówił w grudniu w Sejmie Morawiecki.

- Nie widzę podstawy prawnej, żeby zabezpieczyć te środki w budżecie - mówiła dziś w Senacie wiceminister zdrowia w odpowiedzi na wniosek senatora Andrzeja Stanisławka, który zgłosił potrzebę zabezpieczenia 10 mln zł na opracowanie koncepcji powstania tego Instytutu. 

Będzie poprawka do budżetu

Szef senackiej Komisji Zdrowia Waldemar Kraska zasugerował zgłoszenie poprawki dotyczącej środków na powstanie Narodowego Instytutu Onkologii w czasie debaty nad budżetem na posiedzeniu plenarnym Senatu. Jak zaznaczył senator Andrzej Stanisławek, będzie oczekiwał pomocy resortu zdrowia we wskazaniu jak w tegorocznym budżecie znaleźć dodatkowe pieniądze na opracowanie koncepcji nowej inwestycji. 

AS

Źródło: Senat

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz