Jest już termin posiedzenia Komisji Zdrowia z nowym ministrem

16 Stycznia 2018, 12:24

Znamy już termin posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, na które został zaproszony nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski. Odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Na przyszłą środę zostało zaplanowane posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, na którą zaproszenie otrzymał minister Łukasz Szumowski. Jeśli skorzysta z zaproszenia posłów, będzie to pierwsze posiedzenie KZ z jego udziałem. 

Czego chcą się dowiedzieć posłowie?

W ubiegłym tygodniu posłowie sejmowej Komisji Zdrowia ustalili, że chcą porozmawiać z nowym ministrem na temat planowanych przez niego kierunków działań w resorcie zdrowia. Wiemy jednak, że szefa KZ szczególnie interesuje kwestia rozwiązania konfliktu z rezydentami, zamykanych oddziałów szpitalnych oraz podwyżki leków dla chorych po przeszczepach. 

Rezydenci czekają na spotkanie z ministrem

Na razie nie doszło jeszcze do spotkania nowego ministra zdrowia z przedstawicielami protestujących lekarzy. Wiemy, że takie spotkanie jest planowane, a minister Ł. Szumowski pracuje nad propozycjami dla młodych lekarzy. Jak potwierdzili dziś rezydenci, konkretny termin spotkania z ministrem nie jest jeszcze znany. 

AS

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz