W piątek spotkanie ministra zdrowia z rezydentami

16 Stycznia 2018, 13:39

Pierwsze spotkanie nowego ministra zdrowia z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL odbędzie się najprawdopodobniej w najbliższy piątek. Miejsce i godzina spotkania są jeszcze ustalane. 

Na najbliższy piątek zostało wyznaczone spotkanie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL. Nie jest jeszcze znane miejsce ani konkretna godzina spotkania. Jak informują rezydenci, szczegóły są jeszcze ustalane.

MZ szykuje się na spotkanie z rezydentami

Na spotkanie z ministrem Łukaszem Szumowskim rezydenci czekają już od tygodnia. Zaraz po powołaniu na stanowisko szefa resortu zdrowia Szumowski poprosi młodych lekarzy o kilka dni cierpliwości i podkreślił, że dialog z nimi jest dla niego bardzo ważny. Wiadomo, że od początku objęcia funkcji nowy minister zdrowia przygotowuje się do spotkania z rezydentami. W MZ trwają intensywne prace nad przygotowaniem propozycji dla środowiska lekarskiego.

Czego domagają się rezydenci?

Przypomnijmy, że najważniejszym postulatem rezydentów jest zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia. W dalszej kolejności młodzi lekarze wymieniają poprawę warunków pracy i płacy, a także zmniejszenie biurokracji. 

AS

Foto: MNiSW

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz