Janusz Cieszyński nowym wiceministrem zdrowia (aktualizacja)

17 Stycznia 2018, 13:19

Janusz Cieszyński, dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju najprawdopodobniej został wiceministrem zdrowia. 

Potwierdziły się nasze informacje podane po godz. 13-tej. 
Minister zdrowia Łukasz Szumowski wręczył w środę Januszowi Cieszyńskiemu nominację na stanowisko podsekretarza stanu. Cieszyński będzie odpowiedzialny za informatyzację sektora zdrowia, w tym m.in. nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

- Oczekuję, że nowo powołany wiceminister skupi się na poprawie jakości e-usług w systemie ochrony zdrowia. Chciałbym żeby poziom publicznych usług świadczonych w ochronie zdrowia był na najwyższym poziomie, takim jaki pacjenci znają z banków czy telekomów. Informatyzacja jest kluczem do poprawy efektywności i optymalizacji kosztów – powiedział minister Łukasz Szumowski.

Janusz Cieszyński pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. Zanim trafił do resortu rozwoju, prowadził firmę zajmującą się doradztwem biznesowym i prawnym dla przedsiębiorców z sektora MŚP. W latach 2010-15 pracował w Orange Polska w działach finansów i marketingu.

To też przewodniczący Rady Nadzorczej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. Członek Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

asd Środa, 24 Stycznia 2018, 22:05
a po czym ten geniusz 29 letni jest??? znowu politologia, socjologia czy inny gniot tumanistyczny??
Jkamil Czwartek, 18 Stycznia 2018, 17:55
Nie za młody na wiceministra????
rez Środa, 17 Stycznia 2018, 14:57
Prawdopodobnie kolejni "mądrale" będą chcieli udowodnić, że głównym problemem publicznej ochrony zdrowia w Polsce jest "nieprofesjonalne zarządzanie", a pieniędzy jest w bród.