OZZL: Elektryczne samochody i mieszkanie plus ważniejsze od zdrowia

19 Stycznia 2018, 9:28

Przed dzisiejszym spotkaniem ministra zdrowia z przedstawicielami lekarzy, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy przypomina co jest głównym postulatem środowiska. Chodzi o „doprowadzenie do równowagi między nakładami na publiczną ochronę zdrowia a zakresem świadczeń refundowanych”. 

Zdaniem OZZL, w obecnych warunkach oznacza to szybkie, w ciągu 2-3 lat, zwiększenie finansowania publicznej ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB.

Najważniejsze nakłady na zdrowie

Jak podkreśla OZZL, wszelkie inne zmiany w systemie są uzależnione od zwiększenia nakładów na zdrowie. Nie ma więc po stronie lekarzy zmiany stanowiska w tej kwestii przed dzisiejszym spotkaniem z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

„Mamy nadzieję, że Pan minister Łukasz Szumowski ma tego świadomość i nie będzie próbował dyskredytować lekarzy jeśli ponownie postawią ten warunek, a przeciwnie – podejmie konstruktywne rozmowy na temat szybkiego wzrostu nakładów na publiczną ochronę zdrowia” – czytamy w oświadczeniu OZZL.

Elektryczne samochody przed ochroną zdrowia?

„Jeśli minister zdrowia nie ma kompetencji do takich rozmów” OZZL oczekuje, że do dialogu włączy się premier Mateusz Morawiecki. „Powstaje bowiem wrażenie, że dla rządu, którym kieruje Pan premier wszystko jest priorytetem (centralny port lotniczy, odbudowa stoczni, program mieszkanie plus, budowa elektrycznych samochodów (…), tylko nie właściwe finansowanie publicznej ochrony zdrowia” – piszą lekarze.

Przypomnijmy, że dzisiejsze spotkanie ministra zdrowia z przedstawicielami środowiska lekarskiego zaplanowane zostało na godz. 17.

AS

Źródło: OZZL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz