Zdrowotny przegląd prasy

22 Stycznia 2018, 9:14 Przegląd prasy

Dziś w prasie m.in. wywiad z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i tekst o niewystarczającej liczbie farmaceutów na obecną liczbę działających aptek. Co jeszcze?

W Rzeczpospolitej wywiad z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Zapowiada, że chce stawiać na dialog, uszczelnianie systemu, odbiurokratyzowanie, informatyzację. Mam pomysł na rozwiązanie konfliktu z rezydentami. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj

Farmaceutów nie jest za mało, jest za dużo aptek – informuje Dziennik Gazeta Prawna. Według Ministerstwa Zdrowia potrzeba minimum dwóch farmaceutów na jedną aptekę. W świetle ostatniego badania resortu powodem braków farmaceutów jest zbyt duża ilość aptek.

Dlaczego czeska służba zdrowia działa – o tym przeczytamy w Gazecie Wyborczej. Jak twierdzi redakcja, kluczem do sukcesu ochrony zdrowia w Czechach jest wyższa składka ubezpieczeniowa oraz konkurencja między publicznymi ubezpieczycielami.

W Poznaniu być może powstanie drugi w Polsce ośrodek protonoterapii - informuje w artykule Wyścig z rakiem Nasz Dziennik.

Na szpital Uniwersytecki trzeba poczekać – informuje Rzeczpospolita. Uniwersytet Rzeszowski chce wybudować własny szpital Uniwersytecki.

Więcej na refundację leków – o tym pisze Gazeta Polska Codziennie. Zmiany w ustawie refundacyjnej będące w przygotowaniu przez Ministerstwo Zdrowia umożliwią zwiększenie budżetu na refundację leków na raka oraz choroby rzadkie.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz