Posłowie odpytają Ł. Szumowskiego, co jeszcze dziś w Sejmie? (zapowiedzi)

24 Stycznia 2018, 7:52 sejm

Po raz pierwszy minister Łukasz Szumowski będzie odpowiadał na pytania posłów jako minister zdrowia. To jego pierwsze ważne wystąpienie publiczne w tej roli. 

W Sejmie o upaństwowieniu ratownictwa

W środę zbierze się podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Początek posiedzenia o godz. 12.

 

Walka z otyłością u dzieci

Również o 12 planowane jest posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości i Parlamentarnego Zespołu ds. zdrowia publicznego. Temat: Profilaktyka otyłości u dzieci jako priorytet zdrowia publicznego. Planowana jest prezentacja wyników badań opinii i raportu Fundacji MY Pacjenci.

 

Stwardnienie rozsiane

Z kolei o godz. 15 spotka się Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego. Temat: System opieki zdrowotnej w zakresie diagnostyki i leczenia chorych na SM w latach 2016-17. Plany na rok 2018.

 

Pierwsze posiedzenie Komisji z udziałem nowego ministra

Również na środę zostało zaplanowane posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia z udziałem ministra Łukasza Szumowskiego.  W porządku obrad informacja ministra zdrowia o kierunkach i strategii planowanych działań Ministerstwa Zdrowia. Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz, który sam jako minister zdrowia borykał się z lekarskimi protestami, będzie chciał na pewno dowiedzieć się, jakie kroki podejmuje MZ i co zaproponowało lekarzom - choć tego ani MZ ani rezydenci na czas negocjacji nie chcą ujawniać.
 Komisja wprowadzi też zmiany w prezydium w związku z powołaniem wiceszefowej KZ Joanny Kopcińskiej na stanowisko rzecznika rządu. Początek posiedzenia o godz. 17.

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz