Kto nie ma pieniędzy na opiekę zdrowotną, zapłaci wolontariatem?

24 Stycznia 2018, 15:16 Pieniądze

Pomysł Donalda Trumpa płacenia w formie wolontariatu za usługi ochrony zdrowia został szeroko skrytykowany. Czy mimo tego może wejść w życie?

Pomysł może wpłynąć na miliony osób o niskich dochodach. Demokraci i grupy popierające pacjentów już grożą działaniami prawnymi.

Biedni będą pracować za darmo

- Dla tych, którzy nie mogą znaleźć pracy, wymaganie nieodpłatnej pracy wolontariuszy w zamian za ubezpieczenie zdrowotne jest krzywdzące prawnie i moralnie, przypomina obozy pracy dla ubogich -  powiedziała Eliot Fishman, dyrektor polityki zdrowotnej rodzin USA. - Decyzja prawdopodobnie zostanie zakwestionowana w sądach federalnych - dodała.

Na początku stycznia Centers for Medicare & Medicaid Services (CMS) wydała pismo wzywające członków do wyznaczania prac osobom, które nie mogą zapłacić za ubezpieczenie i o zastanowienie się jaki rodzaj prac  byłby dopuszczalny.

Zwolennicy pomysłu

Dyrektor Medicaid Brian Neale, twierdzi, że zmiany zachęcą "do pomocy osobom i rodzinom w wydostaniu się z ubóstwa i umożliwią powrót do niezależności."

Medicaid stwierdził, że celem jest pomoc dla gospodarstw domowych o niskich dochodach. "Podstawową misją Medicaid jest zapewnienie kompleksowego ubezpieczenia zdrowotnego osobom o niskich dochodach, aby mogli oni uzyskać potrzebne usługi zdrowotne", napisała w poście na blogu Hannah Katch, starszy analityk w Centrum ds. Budżetu i Priorytetów Politycznych. "Artykuł 1115 ustawy o ubezpieczeniach społecznych pozwala stanom na pewne formy wolontariatu, gdy jest to konieczne do realizacji projektów."

Na razie 10 stanów chce udziału w pilotażowej formie projektu.

Magdalena Mroczek

Źrodło: www.nbcnews.com

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

sdfsf Niedziela, 28 Stycznia 2018, 17:25
Jaką pracę moze wykonać 80 letnia niepełnosprawna dementywna pacjentka w ramach wolontariatu? Pierogi ulepi?