Cz. Czechyra: najważniejsze rozszerzenie kalendarza szczepień

06 Października 2015, 19:36

Poseł Czesław Czechyra z PO za najważniejszą ustawę w tej kadencji Sejmu uznał tę, dzięki której możliwe jest poszerzenie kalendarza szczepień i przeniesienie ich finansowania do Narodowego Funduszu Zdrowia. Negatywnie ocenił także styl pracy Komisji Zdrowia.

Czesław Czechyra (PO) poproszony przez nasz portal o podsumowanie mijającej kadencji Sejmu i prac Komisji Zdrowia powiedział:

"W tej kadencji, w porównaniu do poprzedniej mniej było projektów nowych ustaw, zmieniających istotne obszary w sektorze ochrony zdrowia. O jakości projektów, jakie spływały do komisji, można dyskutować. Ja jestem zdania, że nigdy nie da się uniknąć błędów, jednak jeśli dochodzą sygnały, że źle się dzieje, to należy działać, nawet jeśli popełni się po drodze jakieś pomyłki. Jeśli zaś dzieje się dobrze, to nie należy ulepszać.

Styl pracy komisji na pewno pozostawia wiele do życzenia. Posłowie Platformy Obywatelskiej w Komisji, jako grupa posłów ugrupowania rządzącego, w naturalny sposób stanowili zaplecze rządu, zatem staraliśmy się jego działania popierać, jednak nie oznacza to, że unikaliśmy dyskusji.

Za najważniejszą ustawę w tej kadencji uważam tę, dzięki której możliwe jest poszerzenie kalendarza szczepień i przeniesienie ich finansowania do Narodowego Funduszu Zdrowia. Ta zmiana będzie dotyczyć nie tylko kolejnych roczników dzieci, ale i ich bliskich. Dzięki szczepieniu przeciwko pneumokokom wszystkich dzieci w pierwszym roku życia wkrótce uzyskamy odporność populacyjną, a to oznacza, że wielu ludzi przestanie chorować i umierać z powodu zapalenia płuc. Innymi słowy: ta ustawa wpłynie pozytywnie na kondycję zdrowotną całego społeczeństwa."

J.W.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz