Amazon, Berkshire Hathaway i JPMorgan będą wspólnie leczyć pracowników

30 Stycznia 2018, 17:33

Amazon, Berkshire Hathaway i JPMorgan Chase & Co. ogłosiły dzisiaj, że utworzą wspólne przedsiębiorstwo świadczące usługi zdrowotne dla pracowników tych trzech firm. Celem jest obniżenie kosztów i większa satysfakcja pracowników z opieki medycznej. 

Nowe przedsiębiorstwo nie będzie działało dla zysku. Ma zapewnić pracownikom i ich rodzinom wysokiej jakości opiekę medyczną w rozsądnej cenie. Grupa ma nadzieję na wykorzystanie połączonych możliwości i zasobów.

Giganci łączą siły

„Rozdmuchane koszty opieki zdrowotnej zżerają amerykańską gospodarkę. Nie mamy gotowych odpowiedzi, ale nie akceptujemy tego. Raczej podzielamy przekonanie, że oddanie naszych wspólnych zasobów może zmniejszyć koszty opieki medycznej przy jednoczesnym zwiększeniu zadowolenia pacjentów” - powiedział prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway, Warren
Buffett.

"System opieki zdrowotnej jest złożony i wchodzimy w to wyzwanie ze świadomością stopnia trudności" - powiedział Jeff Bezos, założyciel i dyrektor generalny Amazona.

Szczegóły we właściwym czasie

Nowa inicjatywa trzech amerykańskich gigantów jest na razie na wczesnym etapie planowania. Informacje o zespole zarządzającym, lokalizacji centrali i kluczowych szczegółach dotyczących działalności firmy maja być podane do publicznej wiadomości „we właściwym czasie”.

AS

Źródło: Amazon.com

Foto: Amazon

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz