D. Trump ostro skrytykował… brytyjską służbę zdrowia

05 Lutego 2018, 15:19

Mimo, że postęp w zapowiadanej jeszcze w kampanii prezydenckiej reformie ochrony zdrowia w USA pozostawia wiele do życzenia, Donald Trump ostro skrytykował brytyjski NHS. Na jednym z portali społecznościowych napisał, że „NHS nie działa i jest spłukany”. 

Donald Trump zaatakował NHS, tweetując, że jest "spłukany i nie działa". Krytyka wzbudziła mnóstwo kontrowersji, łącznie z tym, że niektórzy zastanawiali się, czy wypowiedź prezydenta USA nie zaszkodzi relacjom z Wielką Brytanią.

Co z reformą w USA?

Trump napisał, że Demokraci naciskają na publiczną ochronę zdrowia, podczas gdy tysiące ludzi w Wielkiej Brytanii mają kłopoty z dostępem do leczenia, ponieważ ich system nie działa. Dodał także, że niektórzy chcieliby podniesienia podatków na naprawę złego systemu ochrony zdrowia. Jak zaznaczył, nie zamierza skorzystać z tych rad.

Wpis prezydenta USA odnosi się do apeli o zwiększenie środków na NHS, które po raz kolejny powtórzyły się w Wielkiej Brytanii w ostatni weekend.

Reakcja Wielkiej Brytanii

Na wpis Trumpa zareagował Sekretarz ds. zdrowia Jeremy Hunt odpowiadając: "Mogę nie zgadzać się z apelami o dofinansowanie, ale nikt nie chce żyć w systemie, w którym 28 milionów ludzi nie ma opieki”. I dodał "NHS może mieć problemy, ale jestem dumny z tego, że pochodzę z kraju, gdzie wszyscy są objęci opieką niezależnie od wielkości ich rachunku bankowego".

AS

Źródło: The Telegraph

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz