Prezydent powołał dziś Ł. Szumowskiego do Rady

07 Lutego 2018, 13:06

Prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków strony rządowej w skład Rady Dialogu Społecznego. — Liczę, że Rada będzie pracowała teraz w tym zmienionym składzie jeszcze sprawniej niż do tej pory — powiedział prezydent. W zakresie ochrony zdrowia na poziomie RDS były spore zgrzyty. Łukasz Szumowski, powołany dziś do RDS, ma możliwość nowego otwarcia. 

Na uroczystości obecny był premier Mateusz Morawiecki oraz ci członkowie jego gabinetu, którzy zostali przez prezydenta powołani w skład Rady. Byli to: minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska i wiceminister finansów Wiesław Janczyk. 

— Poprzez Radę Dialogu Społecznego staramy się docierać do społeczeństwa, aby tworzyć dobre ustawy. Tylko w dobrym dialogu możemy wypracowywać rozwiązania, które będą dobrze służyły społeczeństwu — powiedział Morawiecki.

Szumowski, w każdym z dotychczasowych wystąpień i wywiadów zapowiadał, że stawia właśnie na dialog. Choć jego spotkania z kolejnymi grupami przedstawicieli zawodów medycznych i negocjacje z lekarzami spowodowały zaniepokojenie części środowiska pracodawców, którzy uważają, że ewentualny wzrost płac i zmiany systemowe powinno się ustalać właśnie w RDS, gdzie reprezentowane są trzy, a nie dwie strony. 

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz