Projekt "6,8 proc. PKB na zdrowie" skierowany do Komisji Zdrowia

08 Lutego 2018, 10:03

Obywatelski projekt zwiększający nakłady na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB został skierowany do dalszych prac w sejmowej Komisji Zdrowia. Posłowie zagłosowali przeciw przystąpieniu do drugiego czytania bez odsyłania projektu do Komisji. 

Głosowało 424 posłów. Za przystąpieniem do drugiego czytania bez odsyłania projektu do Komisji Zdrowia było 192 posłów (wszystkie kluby opozycyjne). Przeciw zagłosowali posłowie PiS (223). Tym samym obywatelski projekt ustawy zwiększającej nakłady na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB trafił do dalszych prac w sejmowej Komisji Zdrowia. Wszystko wskazuje na to, że wróci na posiedzenie plenarne Sejmu z negatywną rekomendacją Komisji (większość posłów PiS). 

PZM broni projektu

Jeszcze dziś ustawy bronił dr Tomasz Dybek z Porozumienia Zawodów Medycznych. Zwracał się do posłów z apelem o poparcie zapisów dotyczących szybszego i większego wzrostu nakładów na zdrowie. Jak podkreślał, sytuacja w ochronie zdrowia jest coraz gorsza i podawał przykłady czasu oczekiwania na poszczególne świadczenia. - Przyjmując tę ustawę, macie szansę pomóc sobie, swoim bliskim, przyjaciołom i nam - Waszym wyborcom - mówił dziś w Sejmie T. Dybek.

AS

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Negocjator Czwartek, 08 Lutego 2018, 16:05
Dziś rezydenci sprzedali się za 6%, długie rozmowy i bony, które będą zmuszeni w części zwrócić. Wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6,8% nie jest już chyba potrzebny jak według rezydentów 6% stanowi sukces. Przykre, że sprzedali ważną sprawę tak tanio i po głupiemu.