Zmiany personalne w zdrowiu (konsultanci, dyrektorzy)

08 Lutego 2018, 10:06 lekarz

Kto objął kierownicze stanowiska, a komu wręczono powołanie na konsultanta? Zobacz informacje z ostatnich dni. 

Od lutego dr Elżbieta Puacz, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, jest nowym dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.- To dla mnie wyzwanie i zaszczyt – powiedziała Elżbieta Puacz, która przyjęła nominację z rąk ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. Dr n. med. Elżbieta Puacz jest diagnostą laboratoryjnym, specjalista mikrobiologii i zdrowia publicznego, od 2010 r. prezesem Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych w Warszawie. 

Dr n. med. Andrzej Surowiec został ponownie konsultantem wojewódzkim chirurgii ogólnej. Powołanie na to stanowisko odebrał z rąk wojewody podkarpackiego, Ewy Leniart.

Beata Bakalarz będzie prawdopodobnie nowym konsultantem wojewódzkim woj. świętokrzyskiego z dziedziny psychiatrii. Jej kandydaturę zaproponowała wojewoda Agata Wojtyszek. Została już pozytywnie zaopiniowana - poinformowała Gazeta Wyborcza. 

Małgorzata Piotrowska-Błochowiak została dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Wcześniej była pierwszym zastępcą dyrektora. 

Mariusz Furlepa zostanie dyrektorem szpitala w Łukowie - poinformował portal 24wspolnota.pl.

Nie żyje Artur Puszko. Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu zmarł niespodziewanie w wieku 59 lat. 

Jeżeli mają Państwo ciekawe informacje dotyczące zmian personalnych w ochronie zdrowia, zapraszamy do kontaktu: aleksandra.kurowska@politykazdrowotna.com

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz