OZZL domaga się spotkania z premierem M. Morawieckim

13 Lutego 2018, 8:57

Kilka dni od podpisania porozumienia między Ministerstwem Zdrowia i przedstawicielami rezydentów, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy domaga się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. O czym lekarze chcą rozmawiać z szefem rządu?

"Wszyscy, jak sądzę, mamy świadomość, że podpisane porozumienie nie rozwiązuje żadnego z głównych problemów publicznej ochrony zdrowia w Polsce, a jego znaczenie polega przede wszystkim na  publicznym wyrażeniu zaufania stron konfliktu do siebie wzajemnie. Tylko na takim zaufaniu można bowiem budować trwałe rozwiązania. Ciągle czekamy na te rozwiązania, na stworzenie kompleksowego programu naprawy publicznej ochrony zdrowia, który uwzględni uzasadnione oczekiwania wszystkich zainteresowanych stron: pacjentów, pracowników medycznych, podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych, państwa. Liczymy na to, że program taki – zgodnie z tym, co zapowiadał minister zdrowia – zostanie wypracowany w najbliższym czasie, w szerokiej dyskusji z udziałem wszystkich „interesariuszy” systemu i będzie stworzony bez narzuconych z góry ograniczeń" - pisze szef OZZL Krzysztof Bukiel do premiera Mateusza Morawieckiego.

Lekarze chcą spotkania z premierem

Jak podkreśla OZZL, pierwszym i niezbędnym potwierdzeniem wiarygodności obietnic ministra Szumowskiego, złożonych przedstawicielom PR OZZL byłoby spotkanie premiera z reprezentacją środowisk medycznych. 

"Pracownicy ochrony zdrowia, dyrektorzy szpitali, a także wszystkie inne osoby zatroskane o  stan publicznego lecznictwa nie mogą zrozumieć jak to jest, że – z jednej strony – powtarza Pan wielokrotnie, iż ochrona zdrowia jest priorytetem Pana rządu, a – z drugiej – nie potrafi Pan znaleźć czasu aby bezpośrednio zapoznać się z bolączkami tych, którzy codziennie zmagają się z problemami, za które odpowiada rząd i które – Pana rząd - deklaruje rozwiązać" - czytamy w liście OZZL do Mateusza Morawieckiego.

AS

Źródło: OZZL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz