NIA o nowej organizacji reprezentującej aptekarzy

15 Lutego 2018, 9:28

Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek został zarejestrowany przez Krajowy Rejestr Sądowy. Nowa organizacja ma reprezentować środowisko właścicieli samodzielnych aptek. Jak zapowiadają członkowie Związku - planują aktywną działalność publiczną. Poprosiliśmy Naczelną Izbę Aptekarską o komentarz w związku z powstaniem ZAPPA. 

Jak podkreślają założyciele ZAPPA, działalność nowej organizacji skupiona będzie wokół reprezentacji interesów przedsiębiorców prowadzących apteki indywidualne.

Izba deklaruje wolę i chęć współpracy

- W tym aspekcie jej powstanie należy traktować jako naturalne uzupełnienie dotychczasowej działalności samorządu aptekarskiego, którego celem jest reprezentacja zawodowych, gospodarczych i społecznych interesów farmaceutów, w szczególności dbałości o jakość zawodu farmaceuty, należącego do grupy tzw. zawodów zaufania publicznego. W naszej strony wyrażamy wolę i chęć współpracy z przedstawicielami związku, szczególnie w zakresie projektów budujących potencjał polskiego aptekarstwa - mówi w rozmowie z nami Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Aptekarze zaangażowani w tworzenie ZAPPA już wystąpili do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o udział przedstawicieli związku w dwóch zespołach ministerialnych, pracujących nad ustawą o zawodzie farmaceuty oraz nad planami wdrożenia opieki farmaceutycznej.

 

AS

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz