Są zmiany w projekcie dot. szkoleń dla farmaceutów. Jakie?

15 Lutego 2018, 11:34

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawiła się nowa wersja projektu rozporządzenia w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych. Zmiany komentuje dla nas Naczelna Izba Aptekarska.

Główne zmiany wprowadzone do projektu rozporządzenia dotyczą m.in.: rozszerzenia katalogu szkoleń ciągłych o farmację kliniczną, badania kliniczne, radiofarmację czy farmację onkologiczną, jak również poszerzenie wiedzy z zakresu wyrobów medycznych, suplementów diety i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Są to więc obszary odpowiadające na bieżące wyzwania rynkowe.

Zasady naliczania punktacji szkoleń ciągłych

Jak zaznacza Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej, zmianie nie uległy natomiast zasady naliczania punktacji szkoleń ciągłych, o które wnioskował samorząd aptekarski. - Nasza propozycja dotyczyła w szczególności zniesienia podziału na tzw. punkty twarde i miękkie, które w praktyce nie sprawdzają się - mówi T. Leleno.

- Stąd zaproponowaliśmy alternatywną koncepcję, zakładającą jednolity system pozyskiwania punktów przez farmaceutę, a więc bez podziału na punkty twarde i miękkie. Takie podejście umożliwiłoby zdobycie konkretnej wiedzy zawodowej z poszczególnych dziedzin farmacji. Farmaceuta zyskałby więc prawo do samodzielnego wyboru formy szkolenia, odpowiadającego jego indywidualnym potrzebom i zainteresowaniom.

Projekt rozporządzenia w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych

AS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz