Amerykański miliarder inwestuje w zdrowie. Teraz kolej na Tevę

19 Lutego 2018, 12:44

Będąca w poważnych tarapatach Teva  dziesiątkuje szeregi swoich pracowników i walczy z ogromnym zadłużeniem. Nie przeszkodziło to jednak miliarderowi Warrenowi Buffettowi zainwestować w izraelską firmę farmaceutyczną specjalizującą się w lekach generycznych.

W ubiegłym tygodniu firma miliardera, Berkshire Hathaway, poinformowała , że zainwestowała w Teva blisko 358 milionów dolarów. Ta wiadomość spowodowała, że akcje Teva poszybowały w górę o 7 proc. W ciągu ostatniego roku wartość akcji spadła o ponad połowę. 

Kolejna inwestycja w zdrowie

Inwestycja w największego na świecie producenta leków generycznych następuje zaledwie kilka tygodni po tym, jak Berkshire Hathaway połączył siły z Amazonem i JP Morgan, tworząc niezależną firmę medyczną.

Silna pozycja generyków

"Spodziewamy się, że koncentracja na wydatkach na opiekę zdrowotną, a w szczególności na zwiększonych wydatkach na leki, doprowadzi do większego wykorzystania leków generycznych zarówno w USA, jak i poza USA, i to jest coś, co ostatecznie powinno być pozytywne dla Teva i innych dużych firm produkujących leki generyczne” - pisał analityk Credit Suisse, Vamil Diva Divan do klientów.

AS

Źródło: Pharmatimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz