Nowa jakość w szpitalu na Niekłańskiej

19 Lutego 2018, 13:50

Nowoczesny sprzęt medyczny, kolorowe i klimatyzowane sale – tak od listopada będzie wyglądał Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w szpitalu na Niekłańskiej. Oddział przejdzie kompleksową modernizację. Prace budowlane już trwają. Koszt inwestycji to ponad 10,7 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.

Szpitale to te miejsca, które wymagają ciągłych nakładów finansowych i dostosowywania do nowych standardów leczenia. Tym bardziej cieszę się, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej Mazowsza jesteśmy w stanie przeznaczać kolejne środki na modernizacje, rozbudowy oddziałów szpitalnych czy zakup nowoczesnego sprzętu medycznego – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Ważne wsparcie

W ramach inwestycji gruntowną modernizację przejdą pomieszczenia o łącznej powierzchni 1139 m2 znajdujące się na II piętrze budynków D i E Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Wymienione zostaną drzwi i okna, instalacje centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna oraz główna rozdzielnia elektryczna w budynku.

­– To ważne wsparcie i przedsięwzięcie. Szpitale dziecięce to miejsca szczególne, gdyż świadczą pomoc najmłodszym mieszkańcom naszego regionu i nie tylko. To ważne, aby trafiające do nich dzieci i ich rodzice, nie tylko otrzymali pomoc na najwyższym poziomie, ale także czuli się w nich komfortowo – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Sprzęt medyczny

Zakupione zostanie także pierwsze wyposażenie oddziału i sprzęt medyczny m.in. aparat USG (ok. 250 tys. zł), przyłóżkowy aparat RTG (ok. 330 tys. zł), kardiomonitory, pedobarograf, pulsoksymetry stacjonarno-transportowe, skanery naczyń krwionośnych, a także szyny do ćwiczeń cpn.

– To bardzo duże i ważne przedsięwzięcie, dzięki któremu jeszcze w tym roku będziemy mogli leczyć naszych małych pacjentów w komfortowych warunkach, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Cieszymy się tym bardziej, że udało nam się zaplanować prace tak, aby realizacja tej inwestycji nie wpłynęła na ograniczenie dostępu do leczenia w naszym szpitalu. To bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji deficytu łóżek pediatrycznych w Warszawie i na Mazowszu – podkreśla Małgorzata Stachurska-Turos, dyrektor Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

 

AS

Źródło: mat/pras 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz