NHS: 8,7 mln funtów na nowe technologie w zdrowiu

20 Lutego 2018, 11:02

Dziesięć brytyjskich firm ma skorzystać z 8,7 miliona funtów przekazanych przez SBRI Healthcare, aby stymulować rozwój nowych technologii, które mogłyby zrewolucjonizować ochronę zdrowia.

Zwycięscy zostali wybrani z listy 22 firm, które otrzymywały finansowanie w ubiegłym roku. Według SBRI Healthcare, odnoszące sukcesy firmy wykazały "najlepszą wartość i największą techniczną efektywność zespołu ekspertów poszukujących technologii dla pacjentów i służby zdrowia". Każda z firm ma otrzymać od 700 tys. do 1 miliona funtów, aby kontynuować rozwój i testowanie produktu.

Urządzenie do walki z sepsą

Wśród zwycięskich technologii jest nowatorski, bardzo czuły, prosty i tani test do wczesnego diagnozowania i późniejszego monitorowania sepsy. "Około 40 tys. osób umiera w Wielkiej Brytanii każdego roku na sepsę, a wczesne wykrywanie i leczenie jest kluczem do zapobiegania tym zgonom" - zauważa dr Matt Pearce, dyrektor Medtechtomarket Consulting.

"Ta prestiżowa nagroda pomoże nam rozwijać i udoskonalać nasz produkt, ściśle współpracować z najważniejszymi interesariuszami NHS i daje nam możliwość pokazania, w jaki sposób nasza innowacja poprawi szanse dla osób z sepsą - dodał".

Odpowiedź na antybiotykooporność

Wśród wyróżnionych produktów znajduje się również urządzenie zdolne do natychmiastowego diagnozowania zakażeń bakteryjnych i badania wrażliwości na antybiotyki przez lekarza pierwszego kontaktu. Inicjatywa SBRI Healthcare wspiera również nowe urządzenie zdolne do mierzenia nowych biomarkerów w oddechu pacjenta, aby natychmiast odróżnić wirusy od bakteryjnego zakażenia dróg oddechowych.

Wyzwania w zdrowiu

"Program SBRI Healthcare stawia czoła wyzwaniom, przed jakimi stoją ludzie z branży zdrowotnej. To zaszczyt być zaangażowanym i zobaczyć ewolucję technologii, które mogą stać się nowatorskimi innowacjami medycznymi wprzyszłości "- powiedział dr Jo Roberts, kierownik kliniczny ds. Innowacji i optymalizacji leków, South Devon i Torbay Clinical Commissioning Group.

Rząd finansuje rozwój technologii

SBRI Healthcare to inicjatywa NHS England prowadzona przez Akademicką Sieć Nauk o Zdrowiu (AHSN), której celem jest promowanie wzrostu gospodarczego w Zjednoczonym Królestwie przy jednoczesnym zaspokajaniu niezaspokojonych potrzeb zdrowotnych i zwiększaniu wykorzystania najlepszych praktyk.

AS

Źródło: Pharmatimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz