Premier Mateusz Morawiecki zlecił przegląd wiceministrów

21 Lutego 2018, 12:02

Premier Mateusz Morawiecki zlecił przegląd wiceministrów. Na pewno będą skutki tego przeglądu - zapowiedział w środę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. 

Jacek Sasin podkreślił w radiu Zet, że obecny rząd przeprowadza reformy w większości obszarów państwa. "Na moją ocenę nie ma takich wiceministrów, którzy tylko są, aby być, tak nie jest" - dodał. Jednocześnie zaznaczył, że premier dostrzega problem związany z liczbą wiceministrów w polskim rządzie.    

Mniej wiceministrów?

"Czasami być może można te zadania dzisiaj realizowane przez więcej osób skupiać w rękach mniejszych zespołów i mniejszej liczby również wiceministrów" - powiedział Sasin.  

W ubiegłym tygodniu rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że obecnie trwa przegląd ministerstw. "Jeżeli Mateusz Morawiecki stwierdzi, że należy dokonać pewnych cięć, to pewnie podejmie takie decyzje" - mówiła.   

W MZ aż siedmiu wiceministrów 

Przypomnijmy, że w Ministerstwie Zdrowia pracuje dziś aż siedmiu wiceministrów. Dla porównania w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest ich tylko pięciu, w Ministerstwie Edukacji Narodowej trzech, a w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego czterech. Siedmiu wiceministrów ma jeszcze Ministerstwo Finansów.

Janusza Cieszyńskiego, który zajmuje się informatyzacją powołał już nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski. Pozostali to jeszcze współpracownicy ministra K. Radziwiłła. Wszyscy musieli złożyć dymisje w związku z rekonstrukcją rządu. Premier ma 3 miesiące na podjęcie decyzji o dalszej współpracy.

AS

Źródło: Interia, Radio Zet

Foto: KPRM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

krios Środa, 21 Lutego 2018, 13:10
Czech i Król od razu na out