Za tydzień w Sejmie dwa projekty dot. nakładów na zdrowie

21 Lutego 2018, 12:55

Już na najbliższym posiedzeniu - w przyszłym tygodniu - Sejm zajmie się dwoma projektami ustaw zwiększających nakłady na zdrowie. To poselska propozycja zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w cztery lata oraz projekt obywatelski, pod którym podpisy zbierało Porozumienie Zawodów Medycznych. 

Projekt posłów PO i Nowoczesnej

Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy zwiększającej nakłady na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w cztery lata zostało zaplanowane na najbliższe posiedzeniu Sejmu. Projekt zostanie rozpatrzony przez sejmową Komisję Zdrowia w środę (28 lutego). Jest to propozycja posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Projekt będzie uzasadniał przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Projekt obywatelski

Na tym samym posiedzeniu sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się rozpatrzeniem obywatelskiego projektu ustawy zwiększającej nakłady na ochronę zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB. Na początku lutego posłowie zagłosowali przeciw przystąpieniu do drugiego czytania bez odsyłania projektu do Komisji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

AS

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/P.Kula

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz