Projekt dot. wdrażania e-recepty jest już w Sejmie

22 Lutego 2018, 10:10

Rządowy projekt ustawy umożliwiającej wdrożenie elektronicznej recepty jest już w Sejmie. Został skierowany do Biura Legislacyjnego.

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty jest już w Sejmie. Zanim trafi pod obrady, zajmą się nim sejmowi prawnicy.

Jakie zmiany w projekcie?

Rządowy projekt wprowadza zmiany ośmiu ustaw, w tym m.in. ustawy Prawo farmaceutyczne. Ma na celu umożliwienie wystawienia recepty po zbadaniu pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Jest także zmiana sposobu podpisywania elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), zmiana przepisów regulujących kwestie związane z wystawianiem, realizacją i kontrolą recept (w tym wystawianych w postaci elektronicznej) oraz zmiany dotyczące sprawozdawczości aptek przekazywanej Narodowemu Funduszowi Zdrowia

Projekt modyfikuje też niektóre przepisy dotyczące wystawiania zapotrzebowań na produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyroby medyczne przez podmioty wykonujące działalność leczniczą.

Rządowy projekt ustawy skierowany do Sejmu

AS

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Konrad Pszczołowski Sobota, 24 Lutego 2018, 19:09
Już się cieszę - jak pszczoła w studni. To ja byłem wysyłany do Brukseli przez MZ jako niezależny ekspert na rozmowy o "recepcie europejskiej", Przestałem jeździć, bo mi nie płacili. Jeździłem też na poprzednie pilotaże (Leszno, Kraków) jako korespondent "SZ" - ta firma płaciła. Wszystko przebiega zgodnie z planem - ale końca nie widać. Płacimy za to wszyscy.