Zdrowotny przegląd prasy

23 Lutego 2018, 8:35

Dziś w prasie m.in. o rozwoju sektora farmacji w Polsce, kolejnej podwyżce leków dla chorych po przeszczepach oraz o zmianach w ustawie o płacach minimalnych w zdrowiu.

Farmacja do polonizacji – pisze w Dzienniku Gazecie Prawnej Jakub Janiszewski. Rząd planuje rozwój sektora farmacji w Polsce. Rząd uważa, że branża medyczna w Polsce zalicza się do jednej z najbardziej przyszłościowych.

Resort bezlitosny dla osób po przeszczepach – pisze w Rzeczpospolitej Karolina Kowalska. Pomimo licznych apeli, leki dla pacjentów po przeszczepach znów mogą zdrożeć. Tym razem o około 100 zł.

Jak zapłaci szpital– pisze w Naszym Dzienniku Anna Ambroziak. „Solidarność” chce by wszyscy pracownicy medyczni i niemedyczni byli objęci ustawą o minimalnej płacy w ochronie zdrowia. Objęcie ustawą pracowników gospodarczych będzie rodziło koszty, na które obecnie nie stać szpitali. 

Super Express:Więcej bezpłatnych leków dla seniorów – na liście refundacyjnej pojawią się nowe leki dla seniorów: na cukrzycę i przeciwzakrzepowe.

W dodatku do Gazety Wyborczej "Tylko Zdrowie" dziś m.in. o tym:

Jak leczyć depresję?

Szpiczak długo się ukrywa i wraca

Co i kiedy zbadać w ciąży

Śmieciowe jedzenie powinno być drogie

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz