Sejm: Komisja Zdrowia za odrzuceniem projektów dot. nakładów na zdrowie

28 Lutego 2018, 13:00

Sejmowa Komisja Zdrowia jest za odrzuceniem projektów ustaw dotyczących zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. Dotyczy to zarówno projektu przygotowanego przez posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, jak i projektu obywatelskiego, pod którym podpisy zbierało Porozumienie Zawodów Medycznych. 

O polityczne rozgrywki oskarżali dziś posłowie koalicji rządzącej opozycję w związku ze złożeniem poselskiego projektu ustawy zwiększającej nakłady na zdrowie do 6 proc. PKB w trzy lata. Ich zdaniem tego typu inicjatywa akurat teraz, gdy niedawno została podpisana rządowa ustawa gwarantująca wzrost wydatków na zdrowie, jest "wyjątkową hipokryzją". Posłowie PiS wytykali także opozycji brak działań naprawczych za czasów, gdy rząd tworzyła koalicja PO i PSL.

150 tys. podpisów i projekt trafi do kosza

Podobne komentarze dotyczyły drugiego rozpatrywanego dziś przez sejmową Komisję Zdrowia projektu obywatelskiego, pod którym Porozumienie Zawodów Medycznych zebrało ponad 150 tys. podpisów. Ostatecznie sejmowa Komisja Zdrowia zarekomendowała odrzucenie obu tych projektów. Rekomendacje Komisji trafią pod głosowanie na posiedzeniu plenarnym Sejmu.

AS

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/R.Zambrzycki

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Jan Piątek, 01 Marca 2019, 8:27
Porozumienie rezydentów z rządem było, ale rząd nie dotrzyma porozumienia.
Po prostu - nie da kasy.