Uber Health: zawiezie do szpitala, odbierze po terapii

03 Marca 2018, 14:54

Uber, konkurujący dotychczas z taksówkami, zauważył, że coraz częściej wykorzystywany jest przez osoby chore np. do dojazdu do szpitala czy poradni. W tym tygodniu uruchomił Uber Health przeznaczony dla ciężko chorych pacjentów, którzy mają problem z samodzielnym dojazdem do lekarza. Przewidział też udogodnienie dla seniorów.

Usługa na razie dostępna będzie w Stanach Zjednoczonych. W kraju tym za skorzystanie z karetki lub transportu medycznego wiele osób musi zapłacić z własnej kieszeni lub pokryć różnicę między ceną, a tym co pokryje ubezpieczenie. Ponieważ z usługi przywiezienia do placówki medycznej pewnie korzystać będą m.in. osoby starsze, przy tej usłudze nie będzie trzeba mieć smartfona z aplikacją Ubera. Wystarczy telefon stacjonarny. 

Pacjenci nie mają jak dotrzeć

Jak informuje Uber, aż 3,6 mln Amerykanów nie trafia na wcześniej umówioną wizytę do lekarza, z powodu właśnie braku transportu. W Polsce mogą liczyć na transport medyczny, ale tylko w  niektórych sytuacjach. Dzięki dobrym wycenom dializ pacjentów przez lata dowoziły placówki. 

 

Usługa tez dla placówek

Wezwać transport w ramach Uber Health może też placówka medyczna - wystarczy, że poda dane pacjenta i informacje skąd go odebrać i gdzie zawieźć. 

Transport można zamówić tak, by przyjechał natychmiast lub złożyć zamówienie z nawet 30-dniowym wyprzedzeniem. 

 

Ponad 100 instytucjonalnych klientów

Usługę, która ruszyła w tym tygodniu wykorzystywało  - jak informuje Uber - ponad 100 organizacji opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych, w tym szpitale, kliniki, ośrodki rehabilitacyjne, domy seniora (m.in. Adams Clinical, Blood Centers of the Pacific, Georgetown Home Care, LifeBridge Health, MedStar Health, Manhattan Women’s Health, NYU Perlmutter Cancer Center, Pro Staff Physical Therapy, ProActive Work Health Services, Project Open Hand, Renown Health, Thundermist Health Center and Yale New Haven Health).

AK

Informacja Ubera tutaj

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz