Zdrowotny przegląd prasy

05 Marca 2018, 8:43 Przegląd prasy

Planowane zmiany w przepisach dotyczących sieci szpitali, a także minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia, dostęp do leków onkologicznych, a także innowacyjne rozwiązania dla ochrony zdrowia - m.in. o tym informują dziś gazety. Zobacz nasz przegląd prasy. 

System

Podwyżki dzielą środowisko – w Dzienniku Gazecie Prawnej redaktor  Agata Szczepańska informuje, że Ministerstwo Zdrowia planuje rozszerzyć ustawę o minimalnych wynagrodzeniach o kolejne grupy. Planowane zmiany płac kierownicy placówek mają sfinansować ze środków pochodzących z wzrostu kontraktów.

My pisaliśmy o tym m.in. tutaj:

 

Również w DGP przeczytamy tekst tej samej autorki na temat zmian w sieci szpitali. Nowe projekt resortu zdrowia zakłada, że gdy szpital znajdzie się poza siecią, wcześniej finansowane świadczenia objęte będą odrębnym systemem. Pisaliśmy o tym tutaj: MZ: są pierwsze propozycje zmian w sieci szpitali

Dzieci w psychicznej rozsypce – w Dzienniku Gazecie Prawnej Klara Klinger i Agata Szczepańska piszą, że coraz więcej młodych osób cierpi na problemy psychiczne. 

Udany zabieg to nowy obywatel – Rzeczpospolita w Życiu Regionów pisze o programach in vitro. 

 

Chcesz się leczyć? To płać! - Fakt przypomina, że Minister Zdrowia obiecuje zmniejszenie kolejek. Na kolejkach zarabia prywatna służba zdrowia. Fakt prezentuje cennik usług i „cennik” łapówek

 

Lekarze chcą pieniędzy za zwolnienia! - Fakt informuje, że lekarzom nie podoba się wprowadzenie e-zwolnień. Uważają, że za dodatkowe druki powinni dostawać dodatkowe wynagrodzenie.

 

Diagnostyka mamy i taty  - Nasz Dziennik publikuje rozmowę z dr n.med. Katarzyną Jankowską o zaletach Polskiego Narodowego Programu Zdrowia Prokreacyjnego. 

 

Inwestycje

Polskie innowacje - Nasz Dziennik informuje, że kapituła 20 jubileuszowej edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości zorganizowanego przez polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju  za produkt przyszłości uznała nowoczesną metodę leczenia nowotworów opracowaną przez Narodowe centrum Badań Jądrowych. 

 

Nowa Drewnica prawie gotowa– Puls Biznesu informuje, że trwają prace wykończeniowe placówki zdrowia psychicznego w Drewnicy. Otwarcie ma nastąpić za niecałe pół roku.

 

Leki

To lekarz ma decydować, a nie resort – Rzeczpospolita przytacza opinię rzecznika praw pacjenta, według którego leki dla pacjentów po przeszczepach powinny kosztować 3 zł.

 

Ministrze! Nie skazuj na śmierć chorych na raka płuc - Super Express informuje o braku na liście leków refundowanych innowacyjnych leków stosowanych w tej chorobie, o które pacjenci walczą od roku.

Szerzej o problemie z dostępem do nowoczesnych terapii w raku płac pisaliśmy tutaj: Immunoterapie szansą na dłuższe i lepsze życie m.in. w raku płuc

 

W oczekiwaniu na rozpoczęcie badania – Parkiet informuje, że GLG Pharma pracuje nad wprowadzeniem do klinik preparatu GLG-801 (przeznaczone w leczeniu nowotworów piersi).

AK

 

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz