M. Tombarkiewicz: Nie można dłużej czekać z informatyzacją w szpitalach

08 Marca 2018, 10:43

Z końcem przyszłego roku w szpitalach ma zacząć działać system elektronicznej dokumentacji medycznej. Czy placówki medyczne są na to przygotowane? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Ministerstwo Zdrowia.

- Nie po to coś się wdraża, żeby nie miało to praktycznego przełożenia – mówił dziś wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. – W tej chwili jest pewien chaos z uwagi na bardzo różne systemy funkcjonujące w szpitalach. Cały czas się zastanawiamy czy systemy, które opracowujemy można zaimplementować do każdego szpitala. Oczywiście w informatyce można zrobić wszystko, ale to kosztuje. Narzucanie pewnych dobrych rozwiązań może spowodować kłopoty finansowe po stronie szpitali – przyznał wiceminister.

MZ analizuje możliwości szpitali

Jak wyjaśnił M. Tombarkiewicz, wiceminister Janusz Cieszyński analizuje w tej chwili zasoby po stronie szpitali - zarówno jeśli chodzi o system informatyczny, jak i infrastrukturę sprzętową. - Mam nadzieję, że koniec przyszłego roku będzie sukcesem polegający na wdrożeniu elektronicznej dokumentacji medycznej, bo dłużej już czekać nie można – dodał M. Tombarkiewicz.

AS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz