T. Latos: odwołanie tych wiceministrów jest zaskakujące

12 Marca 2018, 14:39

Jak już pisaliśmy, premier Morawiecki odwołał dwóch wiceministrów zdrowia, Marka Tombarkiewicza i Piotra Gryzę, z których pierwszy zajmował m.in. siecią szpitali, a drugi miał w swoich obowiązkach sprawowanie pieczy nad ratownikami. Decyzję premiera komentuje dla nas Tomasz Latos, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

Obaj wiceministrowie byli nie tylko resortowymi urzędnikami i wymienionych obowiązków nie powierzono im losowo, a zgodnie z ich medycznymi predyspozycjami przede wszystkim. Jak zaznaczył premier „Trwają prace, żeby rząd trochę mniej polityczny, a trochę bardziej urzędniczy. Jest taka pokusa, żeby się skoncentrować na tym, jakie są to zmiany personalne. Otóż w ogromnym stopniu to nie są zmiany polityczne, ale zmiany usprawniające prace rządu”. Ta decyzja nie jest do końca zrozumiała dla środowiska medycznego.

Potrzeba pilnego zastępstwa

Zaskoczeniem jest także dla wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia, Tomasz Latosa, który dla PolitykaZdrowotna.com komentuje: - To, że akurat to ci wiceministrowie jest dla mnie zaskakujące i mam nadzieję, że tutaj od razu zostanie w to miejsce powołany ktoś, kto z jednej strony będzie pilnował prawidłowości dotyczących ustawy o sieci szpitali, bo tu musi być fachowiec, a z drugiej strony, że decyzja nie oznacza niczego złego dla ustawy o ratownictwie medycznym. Mam także nadzieję, że ta ustawa zostanie niedługo procedowana – obawia się Latos.

Janusz Maciejowski

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

gris Środa, 14 Marca 2018, 13:31
dziwi jak się widzi kto zostal
ja Wtorek, 13 Marca 2018, 11:34
Mnie ta zmiana nie dziwi jak Pana Posła.