Parlament Europejski zatwierdził nową siedzibę EMA

16 Marca 2018, 14:16

Parlament Europejski zatwierdził przeniesienie Europejskiej Agencji Leków z Londynu do Amsterdamu, w związku z Brexitem.

Zmiana siedziby Agencji musi zostać notyfikowana przez Parlament Europejski oraz Radę Unii Europejskiej wraz z wszelkimi szczegółami dotyczącymi jej przyszłej lokalizacji, zarówno finansowymi jak też logistycznymi. Wczoraj Parlament Europejski zatwierdził przeniesienie EMA z Londynu do Amsterdamu, w związku z Brexitem.

Wczoraj odbyło się 99. posiedzenie Rady Zarządzającej EMA w Londynie

W trakcie spotkania omówiono najnowsze informacje dotyczące przygotowania EMA do zmiany siedziby.

Dyskutowano m.in. wynik negocjacji z rządem Królestwa Niderlandów w sprawie tymczasowej oraz nowej stałej siedziby EMA, zakres działań mających na celu ograniczenie odpływu pracowników Agencji, aktualny stan redystrybucji procedur oceny produktów leczniczych dotąd prowadzonych przez brytyjskich ekspertów, aż po najnowszą wiadomość, która napłynęła w trakcie posiedzenia - o pozytywnym wyniku głosowania Parlamentu Europejskiego nad nową siedzibą EMA.

Badania kliniczne

Kolejnym tematem o charakterze strategicznym, którym zajęła się Rada Zarządzająca było sprawozdanie ze stanu zaawansowania prac nad uruchomieniem portalu
i bazy danych pochodzących z badań klinicznych oraz ramy czasowe wdrażania kolejnych elementów prowadzących do pełnej funkcjonalności portalu i bazy oraz termin finalnego oddania ich do użytku.

Kolejne, setne posiedzenie Rady Zarządzającej, odbędzie się w czerwcu tego roku.

AS

Źródło: URPL

Foto: PE

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz