Projekt ograniczający aborcję z pozytywną opinią sejmowej Komisji

19 Marca 2018, 18:19

Dziś sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała obywatelski projekt ustawy zaostrzający przepisy dotyczące przerywania ciąży. Teraz projektem zajmie się Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. 

W styczniu Sejm zdecydował, że tylko jeden z obywatelskich projektów dotyczących zmiany przepisów aborcyjnych trafi do dalszych prac w Komisji. W pierwszym czytaniu odrzucony został natomiast obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety", liberalizujący obecne przepisy. 

Dalsze prace nad projektem

Do dalszych prac w Komisji trafi projekt zaostrzający obowiązujące dziś przepisy, m.in. wprowadzający zakaz tzw. aborcji eugenicznej, czyli usuwania ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Dziś projekt został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Projekt będzie teraz rozpatrywany przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny.

 

AS

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Ruda Wtorek, 20 Marca 2018, 15:22
Odbierają w tym momencie Polkom prawo głosu. Mojego głosu w kolejnych wyborach PiS juz nie ma jeżeli taka ustawa wejdzie w życie. Niech się przygotują na to ze rodziny nie będą mogły patrzeć na cierpienie takiego dziecka i to rządzący i episkopat który się wpindala w życie osobiste ludzi będą wychowywać i rehabilitowac te ciężko chore dzieci.