Rząd zajmie się nowelizacją Prawa farmaceutycznego (zapowiedzi)

20 Marca 2018, 7:05

Dziś rząd zajmie się nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne. Zbierze się też Rada Przejrzystości AOTMiT. Odbędzie się też debata portalu PolitykaZdrowotna.com na temat kolejek do operacji zaćmy. Dziś też rozpoczyna się czterodniowe posiedzenie Sejmu. 

Prawo farmaceutyczne na Radzie Ministrów

W porządku obrad najbliższego posiedzenia Rady Ministrów znalazł się projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne. Zmiany dotyczą przede wszystkim dostosowania naszych przepisów do unijnych wytycznych w zakresie badań klinicznych i zapobieganiu konfliktowi interesów. Posiedzenie Rady Ministrów zostało zaplanowane na najbliższy wtorek.

Debata Polityki Zdrowotnej

We wtorek (20 marca) o godz. 10. w Centrum Prasowym Foksal odbędzie się debata p.t.: „Zaćma: kolejki a realne potrzeby pacjentów” organizowana przez portal PolitykaZdrowotna.com. Udział w debacie potwierdził m.in. wiceminister zdrowia Zbigniew Król. Debata będzie otwarta dla mediów.

Rada Przejrzystości AOTMiT

We wtorek zbierze się Rada Przejrzystości AOTMiT. W planach ocena zasadności refundacji leków stosowanych w dystrofii mięśniowej, w ramach importu docelowego. Rada oceni też kilkanaście samorządowych projektów programów zdrowotnych. 

Redakcja

Foto: KPRM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz