NFZ: będzie monitoring czasu trwania wizyty u pacjenta

20 Marca 2018, 14:19

NFZ przekazał do konsultacji projekt zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej. Co się zmieni?

W projekcie zarządzenia wprowadzono zmiany, które mają pozwolić na monitorowanie czasu trwania wizyty lub porady personelu medycznego w domu pacjenta.

Zmiana dotyczy załącznika nr 3 „Karta wizyt w domu chorego wentylowanego mechanicznie” oraz załącznika nr 5 „Karta wizyt pielęgniarki długoterminowej domowej” polegające na dodaniu w tabeli kolumny „czas trwania wizyty”.

Projekt zarządzenia – świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej

 

AS

Źródło: NFZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Adam Szczeniowski Poniedziałek, 03 Września 2018, 15:31
Fantazja biurokratów nie ma granic. Najpierw obowiązek spisywania godzin wentylacji, jakby opiekunowie nie mieli nic innego do roboty - a można odjąć liczbę godzin na liczniku wentylatora z pierwszej wizyty od ostatniej wizyty w miesiącu i podzielić przez ilość dni wentylacji i wyjdzie średnia liczba godzin wentylacji. Przecież ci ludzie wzięli sobie na barki całą opiekę nad chorym. Podobnie teraz czas wizyty u chorego - dla mnie to czas od wyjazdu do pacjenta do zakończenia wizyty (na dojazd poświęcam swój czas do niektórych pacjentów to ok. godziny). Jak się ma to monitorowanie do ograniczenia czasu wizyty ambulatoryjnej 15 min/pacjenta.
W czasach komuny monitorowano ile sprzedano ryb w sklepach rybnych patroszonych, niepatroszonych, z głową, bez głowy itd. I co z tego wyszło.