Zmiany personalne: CSIOZ, konsultant, szpitale, producenci leków

27 Marca 2018, 15:13 Lekarze

Zmiany dyrektora w dwóch szpitalach neuropsychiatrycznych, nowy konsultant w dziedzinie reumatologii oraz awans w organizacji branżowej związanej z lekami - m.in. o tym piszemy w nowym przeglądzie zmian personalnych w zdrowiu.

Zmiany w CSIOZ

Odwołano dwóch zastępców szefa Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia: Wojciecha Górnika, zastępcę dyrektora do spraw informacji i współpracy z regionami oraz Kajetana Wojsyka, zastępcę dyrektora do spraw bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej. Decyzją byli zaskoczeni pracownicy. 

Nowy konsultant

Nowym konsultantem w dziedzinie reumatologii na Podkarpaciu został dr n. med. Piotr Dąbrowski. Jest Kierownikiem Kliniki Reumatologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie. 

Zmiany w szpitalach

Zarząd województwa powołał Piotra Drehera na stanowisko dyrektora Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. 

Z kolei Henryk Kromołowski nie będzie już pełnił obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu. W poniedziałek zrezygnował ze stanowiska.

Krzysztof Tytman nie jest już dyrektorem Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Taką decyzję podjął 23 marca Zarząd Powiatu. Zdaniem starosty dyrektor został powołany dwa lata temu niezgodnie z prawem - informuje portal ketrzyn.wm.pl

 

Leki

Prezesem Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego PZPPF został Krzysztof Kopeć pełniący do tej pory funkcję wiceprezesa Związku.

Krzysztof Kopeć jest ekspertem rynku farmaceutycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze refundacji leków, prawa i postępowania administracyjnego. Zajmował się zagadnieniami rynku medycznego w międzynarodowej Kancelarii Linklaters.

 

AK

 

Polecamy także:

Wybrano szefa śląskiej izby lekarskiej. Czemu to ważne?

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz