Nikos Xydias nowym Dyrektorem Generalnym GSK w Polsce

29 Marca 2018, 12:34

1 kwietnia 2018 r. Nikos Xydias obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego GSK w Polsce. Będzie odpowiedzialny za rozwój GSK na polskim rynku.

Nikos Xydias 1 kwietnia br. rozpocznie pracę na stanowisku Dyrektora Generalnego GSK w Polsce. Zastąpi Jonathana Sweetinga, który awansował na pozycję Dyrektora Globalnej Franczyzy Leków Oddechowych GSK i został członkiem globalnego zespołu zarządzającego obszarem leków.

W planach nowa linia produkcyjna

Nie mogę się doczekać, kiedy dołączę do polskiego zespołu. Cieszę się, że wspólnie będziemy kontynuować rozwój GSK na polskim rynku. Polska jest dla GSK wyjątkowym krajem, w którym od 20 lat konsekwentnie inwestujemy, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego nie tylko Wielkopolski, ale i całego kraju. Jeszcze w tym roku otworzymy nową linię produkcyjną innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu HIV/AIDS. Leki z poznańskiej fabryki będą trafiały do pacjentów na 120 rynków zagranicznych – powiedział Nikos Xydias.

Nikos Xydias rozpoczął pracę w GSK w 2003 r. Był m.in. Dyrektorem Finansowym oraz Dyrektorem Rynku Specjalistycznego i Szczepionek w GSK w Grecji. Pracował także w Serbii. W ostatnim czasie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego GSK w Bułgarii. Jest absolwentem Manchester Business School, gdzie uzyskał tytuł magistra finansów i rachunkowości. 

AS

Źródło: mat/pras

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz