Ryczałty dla szpitali na I półrocze 2018 r. w woj. pomorskim ustalone

29 Marca 2018, 14:21

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ustalił kwoty ryczałtów na pierwsze półrocze 2018 roku dla szpitali z województwa wchodzących w skład sieci szpitali. 

Pomiędzy 25 pomorskich szpitali zakwalifikowanych do sieci podzielono blisko 600 milionów złotych. Warunkiem przyznania lecznicom ryczałtu na pierwsze półrocze 2018 roku w wysokości takiej samej lub większej jak w ostatnim kwartale minionego roku było wykorzystanie przez nie ryczałtów z roku 2017 na poziomie przynajmniej 98 procent.

5 szpitali z niższym ryczałtem

Z 25 pomorskich placówek zakwalifikowanych do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, 5 nie spełniło tego wymagania. W konsekwencji otrzymają one w pierwszej połowie 2018 roku niższe ryczałty niż w roku ubiegłym.

Blisko 600 placówek w sieci

Do sieci szpitali w całym kraju weszły 594 placówki medyczne, które spełniły łącznie następujące warunki: udzielały świadczeń w ramach izby przyjęć albo szpitalnego oddziału ratunkowego na podstawie umowy z NFZ przez okres co najmniej 2 ostatnich lat oraz posiadały konkretne oddziały wymienione w ustawie.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz