Pacjenci nie pomylą i nie pominą już leków? Sieciówka inwestuje w start-up

03 Kwietnia 2018, 14:24

Po Amazonie, JP Morgan i Berkshire Hathaway kolejny amerykański gigant, który ostatnio inwestuje w zdrowie. Według doniesień amerykańskiej prasy Walmart rozważa zakup farmaceutycznego start-upu - PillPack. Za przejęcie chce zapłacić mniej niż miliard dolarów. W ten sposób Walmart chce poszerzyć ofertę swoich aptek detalicznych.

Farmaceutyczny start-up pre-sortuje pigułki w pakiety opatrzone datą i czasem podania dla pacjentów, którzy biorą jednocześnie wiele leków. Firma opracowała również oprogramowanie apteczne, które pomaga koordynować uzupełnianie, zapewnia terminowość wysyłek i zapewnia internetowy pulpit nawigacyjny dla pacjentów.

Seniorzy to kluczowa grupa demograficzna dla firmy Walmart, która prowadzi około 4 700 aptek w USA i od lat stara się poszerzyć swoją działalność w zakresie opieki zdrowotnej.

Walmart ma również umowę z ubezpieczycielem Humana Inc., który oferuje ubezpieczenia pod wspólną marką Medicare. W ubiegłym tygodniu Bloomberg i inne media donosiły, że Walmart omawiał bliższą współpracę lub połączenie z Humaną.

AS

Źródło: Bloomberg

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz