36,6 mln zł z BGK umożliwi szpitalną inwestycję za 375 mln zł

04 Kwietnia 2018, 15:49

Mieszkańcy Poznania i całego regionu będą mieli nowy szpital pediatryczny. 36,6 mln zł pożyczki otrzyma na ten cel samorząd województwa wielkopolskiego z Banku Gospodarstwa Krajowego. Trafią na sfinansowanie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu - inwestycji, która ma kosztować w sumie 375 mln zł.

Dziś podpisano umowę pożyczki. 

- Najdalej za trzy miesiące powinniśmy wyłonić wykonawcę i wkopać kamień węgielny - uważa Maciej Sytek, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Przypomnijmy, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego powołał w celu zrealizowania projektu budowy szpitala dziecięcego w Poznaniu spółkę „Szpitale Wielkopolskie”. Obecna na spotkaniu Prezes Izabela Grzybowska podkreśliła, że inwestycja obejmuje budowę budynku szpitala wraz z parkingami, przyłączami, sieciami i przebudową ulicy Wrzoska, będącej drogą dojazdową do szpitala. „Otwarcie ofert na wykonawcę zaplanowaliśmy na 15 maja, a zakończenie inwestycji w terminie ok. 30 miesięcy. W dalszej kolejności ogłosimy przetargi na wyposażenie i sprzęt medyczny” - powiedziała Prezes Grzybowska.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego planuje zrealizować Projekt dzięki wsparciu pozyskanemu również z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Szacuje się, że wartość całego przedsięwzięcia będzie wynosiła ponad 375 ml. 

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz