Więcej miejsc dla studentów medycyny. MZ opublikowało limity

05 Kwietnia 2018, 10:54 lekarze

19 uczelni, w tym dwanaście nadzorowanych przez MZ, ma w kolejnym roku akademickim kształcić studentów medycyny. Na liście nie ma jeszcze jednej dodatkowej uczelni, która stara się o możliwość kształcenia lekarzy. Ile miejsc przewidziano?

Ukazał się projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie limitu przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 

Na liście jest 19 uczelni, nie ma na niej jeszcze Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego, który stara się o taką możliwość. 

 

Ile miejsc dla przyszłych lekarzy?

7816  - tyle miejsc przewidziano na kierunku lekarskim, w tym 4678 na studiach stacjonarnych w języku polskim. Rok wcześniej było to na kierunek lekarski 7517 miejsc. 

To oznacza, że zgodnie z projektem rozporządzenia największy przyrost liczby miejsc nastąpi na studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim (na kierunku lekarskim w stosunku do roku poprzedniego będzie o 229 miejsc więcej.

Dla dentystów limit też rośnie

Na kierunku lekarsko-dentystycznym przewidziano także wzrost liczby miejsc - ma ich być 1395 (z tego na studiach stacjonarnych w języku polskim 823). Rok wcześniej na kierunek dentystyczny było 1348 miejsc.

  

Ilu medyków na poszczególnych uczelniach?

 

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Jam Czwartek, 05 Kwietnia 2018, 17:35
Radom będzie kształcić lekarzy... masakra