Lekarze o podwyżkach dla ratowników: sprawa powinna być załatwiona systemowo

09 Kwietnia 2018, 9:36

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej negatywnie ocenia projekt rozporządzenia ministra zdrowia, regulujący kwestię wypłat podwyżek dla ratowników medycznych. Dlaczego?

Zgodnie z projektem MZ, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia będzie mógł określić współczynnik korygujący dotyczący świadczeń udzielanych przez ratowników medycznych. Ma to w konsekwencji doprowadzić do wypłaty zaległych podwyżek tym ratownikom, którzy do tej pory ich nie otrzymali. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w stosunku do pielęgniarek i położnych. Jednak nie zgadza się z nim Naczelna Rada Lekarska.

Urealnienie wycen i podwyżka płacy minimalnej

„Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, nie negując potrzeby wzrostu wynagrodzeń ratowników medycznych, jak i innych grup medycznych, negatywnie odnosi się do przyjętego w projekcie sposobu zwiększania wynagrodzeń. Temu celowi powinny służyć rozwiązania systemowe trwale poprawiające sytuację finansową pracowników ochrony zdrowia, jak np. ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, oraz urealnienie (podniesienie) wyceny procedur medycznych” – czytamy w oficjalnym stanowisku Prezydium NRL.

AS

Źródło: NIL

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Maciek Wtorek, 10 Kwietnia 2018, 12:26
Lekarze niech interesują się sobą
Tom.. Poniedziałek, 09 Kwietnia 2018, 23:14
Przecież 90%Ratownikow robi za lekarzy i wykonują wszystko a lekarz wola specjalistę a specjalista następnego itd i na to są pieniądze
Chlop z mazur Poniedziałek, 09 Kwietnia 2018, 22:48
No właśnie Dlaczego NRL INTERESUJE SIĘ WYPŁATA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH
kineskop Wtorek, 10 Kwietnia 2018, 9:44
ponieważ proces legislacyjny wymaga opiniowania różnych środowisk
Tomasz Poniedziałek, 09 Kwietnia 2018, 22:47
Zgadzam się.Dlaczego NRL tym się interesuje.Jaki mają w tym cel ?
Medyk Poniedziałek, 09 Kwietnia 2018, 21:15
To lapiduchy! Podwyżki dla ratowników tak ale pod warunkiem że dla lekarzy także tylko 3x większe. Słowem pies ogrodnika. Co za qurwa polska mentalność. A 99% to oczywiście katolicy.
Ja Poniedziałek, 09 Kwietnia 2018, 17:23
A ja pytam czemu wypłaty ratowników medycznych interesują NRL.
MAC Poniedziałek, 09 Kwietnia 2018, 18:44
Bo jeśli procedury ogólnie pojadą w górę to i panom doktorom się będzie należało. RKO TO RKO nieważne czy świadczone przez lek med czy rm itp.