M. Czech o RTR i strategii lekowej: nie zarzuciliśmy tych pomysłów

10 Kwietnia 2018, 13:30

W Ministerstwie Zdrowia wciąż toczą się prace nad wprowadzeniem Refundacyjnego Trybu Rozwoju. – RTR to zadanie niesłychanie trudne im bardziej się zagłębiamy w ten temat – przyznał wiceminister zdrowia Marcin Czech. Zadeklarował jednak, że Ministerstwo nie rezygnuje z tego pomysłu.

Jak wyjaśnił dziś wiceminister Marcin Czech podczas debaty Instytutu Innowacyjna Gospodarka, Refundacyjny Tryb Rozwojowy znajdzie swoje odzwierciedlenie w dokumencie „Polityka Lekowa Państwa” oraz w nowelizacji ustawy refundacyjnej. – Musimy to zrobić tak, żeby nie uszczuplić możliwości finansowania terapii dla naszych pacjentów. Czyli znowu rozmawiamy o pieniądzach i o tym, z której puli do tego dopłacać. Nie zarzuciliśmy tego pomysłu. Staramy się to krok po kroku konkretyzować. Jest to niełatwe wyzwanie – mówił dziś Marcin Czech.

Co ze strategią lekową?

Wiceminister zdrowia zapewnił również, że w Ministerstwie Zdrowia trwają intensywne prace nad dokumentem „Polityka Lekowa Państwa”. Na razie jednak nie wiadomo kiedy projekt ujrzy światło dzienne. – Za kilka tygodni będę chciał przedstawić dokument ministrowi Szumowskiemu, żeby zyskać jego poparcie – wyjaśnił Marcin Czech. Jak zaznaczył, strategia będzie miała raczej charakter dokumentu rządowego.  

AS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

obserwator Wtorek, 10 Kwietnia 2018, 16:18
A świstaki siedzą i zawijają sreberka