Sejm: Ratownicy muszą poczekać

11 Kwietnia 2018, 13:09 SEJM

Informacja z dzisiejszego ranka o tym, że już dziś odbędzie się trzecie czytanie projektu ustawy o państwowym ratownictwie medycznym, nie jest już aktualna. Zmienił się harmonogram i czytanie zostało przesunięte na piątek.

Ustawa ma być czytana w piątek między g. 12 a 14.  Wczoraj nad nowelizacją pracowali posłowie z sejmowej Komisji Zdrowia. Ratownicy mają nadzieję, że przesunięcie głosowania nad tą ustawą jest ostateczne, bo jest to jeden z głównych warunków zawarcia porozumienia z rządem. Wciąż jeszcze trwa ich protest, a na 16 kwietnia przewidziana jest forma, która polega na nieprzyjmowaniu dodatkowych dyżurów. Czy podpisanie ustawy zakończy protest? O tym napiszemy niedługo.

- Potwierdzam, że czytanie ustawy zostało przesunięte na piątkowe obrady – informuje nas z Sejmu Beata Małecka-Libera, wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia.

Co na to ratownicy?

- No tak, liczymy na to, że więcej przeszkód nie będzie – mówi nam Tomasz Wyciszkiewicz z Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych. – Z wczorajszych obrad Komisji Zdrowia jesteśmy bardzo zadowoleni, liczymy też na to, że po Sejmie, ustawa jak najszybciej przejdzie dalszy etap i trafi do podpisu prezydenta. Tym samym otworzy się kolejny etap drogi do porozumienia – dodaje.

Janusz Maciejowski

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz