Sejm uchwalił upaństwowienie ratownictwa medycznego

13 Kwietnia 2018, 13:12 sejm

Dziś Sejm uchwalił ustawę o państwowym ratownictwie medycznym. Najważniejszą i najbardziej kontrowersyjną zmianą jest upaństwowienie ratownictwa. 

Uchwalenie ustawy było jednym z głównych postulatów ratowników medycznych. Za jej przyjęciem zagłosowało 258 posłów, przeciw było 154, a 12 wstrzymało się od głosu.

Upaństwowienie ratownictwa medycznego

Jedną z najważniejszych zmian wprowadzanych tą ustawą jest upaństwowienie ratownictwa medycznego. Przeciwko takiej regulacji protestowali przedsiębiorcy i sejmowa opozycja. Popierali ją natomiast ratownicy medyczni. Jak podkreślała dziś w Sejmie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, wiele problemów w ratownictwie medycznym brało się z faktu, że organami założycielskimi mogły być też podmioty prywatne. - Reorganizujemy system ratownictwa medycznego, żeby mógł on działać w sposób ciągły i bezpieczny, na przykład na wzór policji - mówiła wiceminister.

Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.

AS

Źródło: Sejm

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Technik rtg Niedziela, 15 Kwietnia 2018, 6:24
A czy technicy elektroradiologii mogą liczyć na ustawę o zawodzie i czy dalej nie będzie skróconego czasu pracy dla osób pracujących przy promieniowaniu jonizującym ???
Meg Sobota, 14 Kwietnia 2018, 21:08
Bo policja przecież super działa
Sebastian Piątek, 13 Kwietnia 2018, 21:58
Brawo politycy wreazcie po tylu latach złego traktowania kwiatu narodu, jakim są Ratownicy Medyczni ,nadzedł czas żeby zadbać o tę grupę po to żeby godnie żyli i służyli wam i nam.Ale pamiętajcie że pomimo dyskryminacji i poniewierania zawsze służyli wam pomocą.
Mac Piątek, 13 Kwietnia 2018, 21:01
I chciałbym zobaczyć jak moi koledzy którzy fakt chapiąc po 400 godzin w mcu na domy auta itp zachowują ten sam standard życia za 160 godzin i 2500 na rękę. Niestety w PRL albo się zapierdala albo się głosuje. No chyba że się jest lekarzem ale i tu nie zazdroszcze.
Wiesław Kurlapski Piątek, 13 Kwietnia 2018, 18:58
Nareszcie będzie tak jak powinno być!!! Ustawa z 2006 roku mówiła jasno Państwowym Ratownictwo Medycznym.Tylko Pelowcy uważali, że państwowe będą Dyspozytornia,a kolesie będą mieli po kartce i będą trzepac kasę!!!