Ratownicy po uchwaleniu ustawy: protest trwa, ale bez zaostrzeń

13 Kwietnia 2018, 14:01 Ratownicy

Sejm przegłosował dzisiaj tzw. małą ustawę o ratownictwie medycznym, która była jednym z głównych warunków do prowadzenia rozmów dążących do porozumienia z rządem. Kolejne rozmowy z resortem zdrowia planowane są na początek maja. Protest zostaje zawieszony na czas dalszych rozmów.

16 i 23 kwietnia ratownicy będą pracować normalnie. Nie będzie w tych dniach zaostrzenia protestu. Ratownicy w całej Polsce mieli nie przyjmować dodatkowych dyżurów. Podpisanie ustawy zamknęło tę formę protestu.

Rząd się wywiązał

Rząd wywiązał się przynajmniej z tych części obietnic – mówi dla PolitykaZdrowotnej.com Roman Badach Rogowski, przewodniczący Komisji Zakładowej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego. – Akcje, które miały być przeprowadzone 16 i 23 kwietnia miały nakłonić składających poprawki do przyspieszenia prac. Protest nadal trwa, ale bez zaostrzeń. Teraz czekają nas dalsze rozmowy na temat pozostałych naszych roszczeń i praca nad nowelizacją dużej ustawy – dodaje.

Dalsze rozmowy w maju

Potwierdzam zawieszenie protestu – mówi Piotr Dymon, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych. – Czekamy na rozporządzenie w sprawie podwyżek, kolejne rozmowy z ministrem zdrowia, które mają się odbyć zaraz po długim weekendzie majowym i prace nad dużą ustawą - wymienia.  

Janusz Maciejowski

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

ratownik Sobota, 14 Kwietnia 2018, 22:41
nasi przedstawiciele to słabeusze albo sprzedawczyki,którym tak naprawdę nie zależy na naszych interesach,szczególnie dotyczących wzrostu płac.porażka.
gdak Sobota, 14 Kwietnia 2018, 8:39
Kiedy kolejne 400?