Światowy rynek szczepień wkrótce osiągnie poziom 77 miliardów dolarów

20 Kwietnia 2018, 12:28 Szczepienia

Światowy rynek szczepionek przekroczy wartość 77,5 miliarda dolarów jeszcze przed rokiem 2024, wynika z raportu Grand View Research. To oznaczałoby wzrost o ponad 10 proc. od 2013 roku. Oczekuje się, że popyt na szczepionki wzrośnie w związku z rozwojem infrastruktury opieki zdrowotnej i świadomością korzyści wynikających z immunizacji.

Główne zastosowania szczepionek obejmują alergie, autyzm, nowotwory, choroby zakaźne i inne. Oczekuje się, że w okresie objętym prognozą najbardziej będzie się rozwijał segment przeciwnowotworowy z uwagi na duże zapotrzebowanie na szczepionkę przeciwko rakowi, chorobom szyjki macicy i jelita grubego. Szacuje się, że segment chorób zakaźnych również utrzyma duży udział w rynku. Oczekuje się też, że wzrost zachorowalności na ospę wietrzną, odrę, dur brzuszny, zapalenie wątroby, cholerę przyspieszy rozwój tego segmentu w nadchodzących latach. Ponadto szeroko zakrojone prace badawczo-rozwojowe mające na celu zwalczanie chorób takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu C, Ebola, AIDS i choroba Chagasa mogą w jeszcze większym stopniu wpłynąć na ekspansję rynku szczepionek.

Główni gracze na rynku szczepień

Regiony uwzględnione w raporcie obejmują Amerykę Północną, Amerykę Łacińską, Bliski Wschód i Afrykę (MEA), region Azji i Pacyfiku (APAC) oraz Europę. Przewiduje się, że rynek północnoamerykański wygeneruje ponad 27 miliardów dolarów do roku 2024.

Eksperci wymieniają też głównych graczy na rynku szczepień. To AstraZeneca, GlaxoSmithKline, Novartis, Johnson and Johnson oraz Pfizer. Fuzje, przejęcia i rozwój produktów to strategie stosowane przez te firmy, aby uzyskać większy udział w przychodach na rynku szczepionek. Na przykład GlaxoSmithKline nabył dział szczepionek Novartis we wrześniu 2015 r. Ponadto uzyskał on zgodę na dwie szczepionki pediatryczne, mianowicie Infanrixin India i Boostrix.

AS

Źródło: Pharmatimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

dryf Czwartek, 26 Kwietnia 2018, 9:49
Polska,to,w,tum,ma,zasługi,fla obrotu,i,kady,fla firm,bo,jest,przymus,szczepień,na,takie,choroby,jak,śeinka,itp,przumus,powinien,być,tylko,wtedy,gdy,gtozi,rpidemia,choroby,zakażnej,a,to,vo,jesy,u,nad,to,nabijanie kady koncernom,a,jakość,szczrpionek,jeszcze,jest matna,a jeszcze,jak,kończą,się, tetminy,to,wtefy,jest,akcja